Hazánkban is elérhető már a legfejlettebb kibervédelem
Immár Magyarországon is elérhetővé vált a Huawei Technologies kínai kommunikációs technológiai konszern mesterséges intelligencia alkalmazására és adatbázis-elemzésre épülő kiberbiztonsági szolgáltatásai a kormányzati, a távközlési és a vállalati szektor intézményei számára.
A kibervédelmi képesség megerősítése azért is nagy jelentőséggel bír, mert Magyarországon a mobil hálózati berendezéseket és a forgalomban lévő mobil készülékeket is beleértve a lakosság 80 százalékának zajlik valamilyen Huawei eszközön internet- és telefonforgalma. A Huawei a távközlési és infokommunikációs megoldások egyik legnagyobb nemzetközi szállítójaként évente közel kétmillió új, a távközlési hálózatok alapjául szolgáló bázisállomást telepít világszerte.
A Huawei széleskörű globális tapasztalatokat halmozott fel a távközlési infrastruktúra biztonságáról
A vállalat széleskörű globális tapasztalatokat halmozott fel a távközlési infrastruktúra biztonságáról, és többek között erre alapozva indítja el távközlési és infokommunikációs ügyfelei számára Magyarországon is a hálózatbiztonságot tesztelő NSHS szolgáltatását. Az NSHS legújabb kiber- és információs fenyegetéseket is figyelembe véve teszteli a távközlési rendszerek biztonsági megfelelőségét.
A Huawei a kiberbiztonsága az adat- és eszközvédelemnek, valamint információbiztonság egységes ökoszisztémája
A Huawei CIS kiberbiztonsági intelligencia rendszere pedig Big Data adatbázis-elemzési és gépi tanulási funkcióinak köszönhetően összetettebb, kiberhadviselés-nagyságrendű támadások ellen is képes védelmet nyújtani. A Huawei a kiberbiztonságot nem csupán adat- és eszközvédelemnek vagy információbiztonságnak tekinti, hanem mindezeket magában foglaló egységes ökoszisztémának.
MTI/T.D.