Kulcsfontosságú a mesterséges intelligencia Kína internetes szektorában
Kulcs szerepet tölt be a mesterséges intelligencia Kínában – a szakértők az ország internetes szektorának következő átalakító erejét látják benne.
A mesterséges intelligencia kulcsfontosságú az internetes szektor fejlődése terén Kínában.
A helyi technológiai vezetők, valamint az iparág bennfentesei támogatják az MI-t, mint az ország internetes szektorának következő átalakító erejét.
Annak a lehetőségére hivatkoznak, hogy a mesterséges intelligencia újradefiniálja az iparágakat és fellendíti a jövőbeli gazdasági növekedést. Mindez a2024-es Wuzhen World Internet Conference Wuzhen csúcstalálkozón hangzott el Zhejiang tartományban, Wuzhenben.
A szakértők észrevételeiket azután közölték, hogy Kína digitális gazdasága ugrásszerűen a világ második legnagyobb gazdaságává nőtte ki magát három évtizedes fejlődés után - noha az ország internetes szektorára most egyre nagyobb nyomás nehezedik. A növekvő globális gazdasági bizonytalanságok közepette új növekedési motorokat kell találnia.
„A kínai internetes szektornak meg kell találnia a helyét az új korszakban, hogy valóban átalakuljon és digitalizálódjon a magas színvonalú gazdasági fejlődés előmozdítása érdekében. A mesterséges intelligencia kétségtelenül megállja a helyét, ennek a fejlődésnek a kulcsa” – mondta el Wu Hequan, a Kínai Mérnöki Akadémia akadémikusa.
Kulcsfontosságú a mesterséges intelligencia Kína internetes szektorában
Megjegyezve, hogy Kína 1994-ben érte el a teljes hozzáférést a globális internethez, Wu kifejtette, hogy az ország internetes szektora a hálózatépítésről vagy a csatlakozásról a különböző szektorok digitalizálására mozdult el – most pedig a mesterséges intelligencia által vezérelt új fejlődési hullám tanúja.
„A nagy mesterségesintelligencia-modellek megjelenése nemcsak a hagyományos internetes szektort élesztette újjá. Számos új üzleti modellt szült és számos fogyasztási és ipari alkalmazást tett lehetővé" - mondta.
Lei Jun, a Xiaomi kínai technológiai óriás alapítója és vezérigazgatója nagymértékben részt vett Kína internetes fejlesztésének minden szakaszában. Mint mondta, a vállalat úgy érzi, az ország „termékeny talaj” volt az internetes iparág folyamatos technológiai innovációjához.
A kínai internetfejlesztés következő szakaszát illetően azt mondta, hogy a mesterséges intelligenciát „mélyen integrálni kell a különböző szektorokba, fontos gyakorlatiassá válnia és a közjót szolgálnia”.
Ez az oka annak is, hogy a pekingi székhelyű vállalat 2016-ban megkezdte „all-in-AI” stratégiáját és az okostelefonoktól, illetve a fogyasztói elektronikától az intelligens gyártásig bővítette üzletét – jegyezte meg Lei.
Qi Xiangdong, a Qi-Anxin Technology Group kiberbiztonsági vállalat elnöke a mesterséges intelligencia jelenlegi lendületét a „trombitafújáshoz” hasonlította, vagyis egy felhíváshoz.
„Az elkövetkező 5-10 évben a mesterséges intelligencia uralja majd az internetes szektort és várhatóan minden résszektort át fog alakítani. Ezt már bizonyította az MI iránti társadalmi és ipari lelkesedés” - mondta.
Qi ugyanakkor figyelmeztetett, hogy mivel a mesterséges intelligencia technológiák kihívást jelentenek a hagyományos védekezés számára, a biztonsági kockázatok nagyok. MI-vezérelt megoldásokat szorgalmazott ezen kockázatoknak a leküzdésére, a válaszadás hatékonyságának javítására, valamint a kiberbiztonsági tehetségekbe és iparágakba történő befektetések növelésére.
„A mesterséges intelligencia fejlesztésének megkezdése nem áll meg, de a biztonságnak alapnak kell lennie” – mondta. Emellett az innováció és a védelem közötti egyensúlyra szólított fel az internetes szektor fejlesztése során.
Az internetes fejlesztés ezen új hulláma közepette szinte az összes vezető kínai technológiai vállalat befektetett olyan nagyméretű mesterséges intelligencia-modellekbe, amely kulcsfontosságú technológia, amely többek között szövegeket is felismer és generál.
A legtöbb mesterséges intelligencia-modell kínai
A Kínai Információs és Kommunikációs Technológiai Akadémia által közzétett jelentés szerint a világszerte létrehozott 1328 mesterséges intelligencia-modell 36 százaléka kínai volt. Az Egyesült Államok részesedése a legnagyobb: 44 százalék.
Zhou Hongyi, a pekingi székhelyű internetes biztonsági szoftver-szolgáltató és keresőcég, a 360 Security Group alapítója arról beszélt, hogy a kínai vállalatoknak nem kell követniük amerikai kollégáikat a hatalmas adatmennyiség betanításában és a bővítésben, hogy a jövőbeli mesterséges intelligencia által vezérelt internetes fejlesztések előrébb járjanak és a nagy modellek masszívak legyenek.
„A kínai internetes cégek vertikális adatok felhasználásával képezhetik ki az adott iparágakra szabott nagy mesterséges intelligencia-modelleket, amelyek jobban megfelelnének Kína fejlesztési igényeinek és elérhetőbbé, praktikusabbá tennék a nagy mesterséges intelligencia-modelleket” – mondta Zhou Hongyi.
B.A.