Kiemelt hírek

MI-alkalmazások növelik a vállalati termelékenységet a kínai tech-óriások szerint

MI-alkalmazások növelik a vállalati termelékenységet a kínai tech-óriások szerint

A mesterséges intelligencia innovatív alkalmazásai, például a kis nyelvi modellek gyakorlati szempontból várhatóan növelik a vállalati termelékenységet és költségmegtakarítást jelentenek – mondták el Kína nagy tech-vállalatainak vezetői.

Kína óriás technológiai vállalatainak vezetői komoly lehetőségeket látnak a mesterséges intelligencia innovatív megoldásaiban.

Az MI innovatív alkalmazásai - például a kis nyelvi modellek - gyakorlati szempontból várhatóan növelik a vállalati termelékenységet, s emellett költségmegtakarítást is jelentenek – vélik a tech-vezetők.

Van már működő példa is: Chengduban, Szecsuán tartományban a Siemens Industrial Automation Products (Chengdu) Ltd. világszínvonalú digitalizált gyárként számos digitális koncepciót és módszert használt a gyakorlati alkalmazásokban a termelés hatékonyságának és minőségének javítása érdekében.

„Korán elkezdtük alkalmazni a kis nyelvi modelleket, különösen az olyan termelési területeken, mint a gépi látás” - mondta Yang Jian, a vállalat informatikai osztályának vezetője.

A hulladékválogatásban például a hulladékká feldolgozott nyersanyagokból fémek, műanyagok és papírok keletkeznek.

Korábban a látásfelismerési pontosság mindössze 85 százalék körüli volt. A gyár kis modellképzéssel, például a nyílt forráskódú OpenCV keretrendszerrel több mint 95 százalékra emelte a pontosságot, jelentősen javítva a válogatás hatékonyságát – tette hozzá Yang.

Megjegyezte azt is, hogy a kis nyelvi modellek rendkívül hatékonyak a termelésben, mert meghatározott alkalmazásokra és forgatókönyvekre összpontosítanak, alacsony hibaarány mellett, biztosítva a minőséget és a folyamatszabályozást.

MI-alkalmazások növelik a vállalati termelékenységet a kínai tech-óriások szerint

MI-alkalmazások növelik a vállalati termelékenységet a kínai tech-óriások szerint

Yang kitért arra, hogy a gyártási műveletek moduláris ökoszisztémájának helyi kiépítése a Red Hat technológiai vállalattal nagymértékben növelte a rendszer rugalmasságát és fejlesztési hatékonyságát. A monolitikus architektúráról a mikroszolgáltatási architektúrára való átállás jobban támogatja az üzleti igényeket, jelentősen javítva a felhasználói élményt. Nő a munkavégzés hatékonysága is a gyártósoron dolgozók esetében.

A „pici, de hatalmas”-ként emlegetett kis nyelvi modellek könnyebben finomhangolhatók, hogy megfeleljenek az egyedi igényeknek és jól teljesítsenek az egyszerűbb feladatoknál, így elérhetőbbek és könnyebben használhatók a korlátozott erőforrásokkal rendelkező szervezetek számára.

A Red Hat ebben a tekintetben a kis nyelvi modelleket kihasználva olyan adatvezérelt mesterséges intelligencia modelleket hoz létre, amelyek stabilak, biztonságosak és a különböző vállalatok egyedi igényeihez igazodnak - mondta Victor Tsao, a Red Hat nyílt forráskódú megoldásokat szolgáltató alelnöke, a Red Hat Greater China vezérigazgatója.

„A valós adatokra támaszkodást is jelentősen csökkentettük a szintetikus adatok felhasználásával, így az adatmennyiség az eredetinek csak ezrelékére mérséklődött. A módszer nemcsak a számítási igényeket faragja le. Költségeket takarít meg és jelentősen csökkenti az energiafogyasztást is, így a folyamat környezetbarátabbá válik” – jelezte a vezérigazgató.

Tsao hozzátette, hogy a Red Hat architektúrája a nyílt és a zárt forráskódú modelleket is támogatja, rugalmas lehetőségeket kínálva a vállalkozásoknak.

Ami az alkalmazási forgatókönyveket illeti, Tsao elmondta: a vállalat bevezette „Open Innovation Labs" koncepcióját, együttműködve az ügyfelek tanácsadói csapataival, hogy azonosítsák a leghatékonyabb alkalmazási forgatókönyveket olyan területeken, mint a kutatás és fejlesztés, a termelés, a marketing és az ügyfélszolgálat.

Azzal, hogy az ügyfelekkel szorosan együttműködve feltárják, hogyan lehet az MI-t alkalmazni valós forgatókönyveikben, kis alkalmazásokkal kezdik - amelyeket sikeresen kiterjesztenek nagyobb léptékű forgatókönyvekre.

„Az MI jövőjét illetően úgy gondolom, hogy az korlátlan és a kulcs az alkalmazási forgatókönyvekben rejlik" - mondta az alelnök.

A nyílt forráskódú technológia révén az átalakulás és innováció előmozdítás kulcsfontosságú felhasználójaként a Siemens gyára megkapta a 2024-es Red Hat Asia-Pacific Innovation Awards díját – az üzleti folyamatok innovációjának hatékony ösztönzéséért, a termelékenység növeléséért és a fejlett digitális technológiákon keresztüli rugalmasság fokozásáért.

„A kínai stratégiai bevezetéssel az ázsiai-csendes-óceáni térség volt az első, amely felismerte nyílt forráskódú MI-alkalmazásaink sikeres üzembe helyezését a termelésben” - mondta Tsao.

Hozzátette: a Red Hat 20. évfordulóját ünnepli idén Kínában. Dinamikus gazdaságával, sokszínű kultúrájával és hatalmas fogyasztói piacával Kína hatalmas növekedési lehetőségeket kínál mindenféle vállalkozás számára.

Úgy gondolják, hogy a technológia - mint az üzletfejlesztés és innováció fő mozgatórugója -, alakítja az üzleti környezetet a kínai piacon. A Red Hat pedig fokozza erőfeszítéseit a helyi partnerekkel való magasabb szintű együttműködés érdekében a mesterséges intelligencia-alkalmazások bevezetésének előmozdításáért.

B.A.